sobota, 15 czerwca 2013

HEJKA!!!!

Przepraszam ,że tak długo nie pisałam ale obowiązki wzywały.Teraz już zaczynają się wakacje więc będę mogła pisać nawet codziennie.Dziś zajmiemy się strojami kąpielowymi, ponieważ dużo osób potrzebuje wiedzieć jakie powinno się nosić do swojej figury.Zaczniemy od definicji tego słowa:

Strój kąpielowy – strój zaprojektowany do rekreacyjnego pływania i wypoczynku na kąpieliskach lub basenach. Wykonany ze specjalnego materiału. Jednym z rodzajów stroju kąpielowego jest bikini.

Rodzaje strojów dwuczęściowych
triangle 

Trójkątne, klasyczne bikini – biustonosz składa się z materiału w kształcie dwóch trójkątów na sznureczkach, wiązany jest na szyi i z tyłu. Jest to wbrew pozorom trudny model do noszenia, przy większych piersiach nie zapewnia bowiem odpowiedniego podtrzymania. Dodatkowo, może łatwo przemieszczać się po klatce piersiowej.



 halterHalter bikini – bikini wiązane lub zapinane na szyi oraz z tyłu. Zapewnia lepsze podtrzymanie większego biustu niż zwykłe bikini. Polecany dla kobiet, które chcą optycznie wyszczuplić ramiona.


 braletteBraletka bikini (od angielskiego bralette ) – biustonosz z trójkątów z paskami na ramionach, które można dowolnie dopasować. Doskonały dla małych i średnich biustów.
 bandeauBandeau bikini – bandeau to po francusku opaska na włosy. W tym przypadku mamy do czynienia z opaska na biust. Można powiedzieć, że ten biustonosz to po prostu szeroki pas zakrywający dolinkę miedzy piersiami. W swojej klasycznej wersji zapewnia małe podtrzymanie piersi. To minimum podtrzymania istnieje, jeśli taśma zakrywająca biust nie zwęża się z tylu. Raczej krój mało kobiecy, ponieważ biust, talia i biodra mogą optycznie zlewać się w całość. Ten krój biustonosza polecany jest głownie kobietom z figurą klepsydry, mającym wyraźnie zarysowaną talię. Jedną z odmian bandeau jest umieszczenie pośrodku biustonosza sznurka, zebranie materiału i wiązanie na szyi. Ponownie,  niebezpieczny krój. Jeśli nie ma dodanych fiszbin, ściągnięcie na środku i uniesienie do góry może spowodować opadanie boków biustonosza, co doprowadzi do optycznego wrażenia opadania biustu. Aby nosić ten typ biustonosza należy mieć wysoko położony i bardzo jędrny biust!


 balkonetkaBalkonetka bikini – góra budową przypomina klasyczny biustonosz, jest więc doskonała dla większych biustów, bowiem podtrzymuje je i kształtuje. Biust wygląda w tym fasonie jędrnie. Uwaga! Nie jest to model dla małych biustów.

 tankiniTankini – odmiana bikini. To zabawny, sportowy styl z koszulką zamiast stanika zakrywającą brzuszek. Połączenie dwuczęściowego kostiumu z komfortem jednoczęściowego!

 halterkiniHalterkini – wariacja na temat biustonosza typu halter połączonego z tankini. Zalety takie, jak w biustonoszach typu halter, dodatkowo przykrywa brzuszek jak tankini

 bandeaukiniBandeau tankini – kolejna wariacja na temat biustonosza typu bandeau z jego zaletami i wadami oraz ideą tankini.

 Część druga pojawi się za 2 dni.Oglądajcie mojego bloga lajkujcie , komentujcie i polecajcie znajomym.

1 komentarz: